URM
Колонки Новини Укрзалізниця

Олександр Ткачук: Про системні зміни та напрямки розвитку галузі

Якщо була погана дорога, а з’явилась нова – це не про системні зміни. Якщо дорога протягом десятиліть як нова – це про системні зміни. Сьогодні вся стрічка новин про залізницю була присвячена світлому майбутньому. І в цьому потоці новин, які були направлені на Президента та його виборців, відмітив декілька речей.

  1.  У сьогоднішньому стані залізниці винні погане управління, корупція, а тому … потрібно побудувати вагони, електрифікувати колії та пустити нові пасажирські маршрути. Останнім часом відмітив, що в спікерів залізниці проблеми зі встановленням причинно-наслідкових зв’язків. Якщо водій, машиніст, керівник погано справляються, чому їм потрібно давати новий автомобіль, локомотив, підприємство (основні фонди)? Наприкінці дня тези про погане управління та корупцію зникли з причин занедбаного стану залізниці. Залишилася теза, що погане управління полягало в тому, що не оновлювались основні фонди. Редактура спрацювала?
    Звичайно, інфраструктурна компанія має будувати та утримувати колію, зв’язок, тягу, вагони, станції тощо. Проте, це не про системні зміни! Системні зміни – це про сервіс, задоволення попиту, зручність, призначення.
  2.  Ліві погляди, а саме: недоброчесний бізнес, несправедлива тарифікація, утримання пасажирки не за бюджетний кошт, а за надходження від вантажних перевезень і т.д. Тут деяким товаришам потрібно визначитися: залізниця – це бізнес чи соціально-економічна функція держави або політичної сили?
  3.  Лізинг вагонів. І вантажовласники, і оператори будуть рахувати. У них цілі полярні. Вантажовласник буде купувати вагон, щоб убезпечитися від здорожчання вагонної складової. Він зацікавлений у знижені вартості перевезення. Оператор буде купувати з прицілом, що вагонна складова буде постійно зростати. А хто сьогодні є маркером вагонної складової, хто має прогнози показників вагонної складової на 22-30 років? Буде тяга, буде диспетчеризація, буде оборот, буде потрібна менша кількість вагонів. Про які десятки тисяч вагонів у лізинг може йти мова? Весною 2022 всі будуть говорити про профіцит!
  4.  За 2-3 роки залізницю буде не впізнати. Горизонт до наступних виборів. Можливо, дійсно щось зміниться? Але поки не розберуться з причинами і наслідками – не зміниться.
  5.  Форум красивий. Майже повірив. Повірив, що держава почала вбивати вантажні перевезення…

читайте також

Завантаження....