URM
Укрзалізниця Новини

Олександр Мушенок: Укрзалізниця не виконала умови меморандуму, аби показати прибуток

Заступник голови Профспілки залізничників і транспортних будівельників Олександр Мушенок розповів журналістам URM основні вимоги вчорашнього протесту під будівлею Укрзалізниці.

Так, попри те, що керівництво Укрзалізниці буквально в ніч перед акцією ухвалило рішення про підвищення ставок залізничників на 10%, низка вимог профспілки залишилася невиконаною.

Зокрема, профспілка вимагає, аби в проєкті фінплану було закладено підвищення зарплати на 25 % у 2022 році. Крім цього, залишається питання щодо виплати 13-ої зарплати в цьому році.

У нас назріла проблема, коли УЗ має прибуток й іноді надприбуток, який заробляється шляхом недоотримання зарплати, наприклад, залізничників позбавили 13-ої зарплати. Десятки років її платили, а останні два роки ні.

Олександр Мушенок

Загалом профспілка хоче змінити розподіл прибутку компанії, аби залізничники також отримували винагороди за виконання результатів компанії.

Ми хочемо переглянути положення про виплату винагороди з тією метою, щоб при розподілі прибутку були залучені залізничники, які його генерують. Бо зараз із прибутку отримує дивіденди акціонер (Кабмін), топменеджмент, а рядові залізничники такого права позбавлені.

Олександр Мушенок

Зазначимо, що 30 березня 2021 року профспілка уклала угоду з керівництвом Перевізника, згідно з якою компанія взяла на себе обов’язки підвищити оклади працівникам з 1 жовтня, але керівництво не виконало свою обіцянку, попри покращення фінансових результатів УЗ.

4 листопада Профспілка залізничників і транспортних будівельників України провела попереджувальну акцію протесту під стінами головного офісу АТ «Укрзалізниця» через відмову керівництва компанії виконувати галузеву угоду.

У відповідь в УЗ повідомили, що з 1 грудня 2021 року компанія підніме тарифні ставки та посадові оклади залізничників на 10 %.

читайте також

Завантаження....