URM
Бізнес Новини

Кубраков: На наших кордонах з ЄС відбувається штучне обмеження українського експорту

У 2022 році ми розпочинаємо конкурс на визначення концесіонерів у 4 великі українські порти. Про це під час зустрічі з послами країн «Великої сімки» заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Головними темами зустрічі були:

  • результати інфраструктурних реформ,
  • кроки до поліпшення інвестиційного клімату,
  • заходи з підвищення безпеки,
  • екологічності та енергоефективності транспорту.

Уже цього року відбудеться низка важливих міжнародних тендерів на закупівлю нового рухомого складу для Укрзалізниці, визначення підрядника для будівництва КОДу та учасників дорожніх проєктів державно-приватного партнерства. Усі ці проєкти — шанс поглибити співпрацю з нашими міжнародними партнерами, залучити в Україну сучасний досвід та технології.

Олександр Кубраков

Також під час зустрічі Кубраков поінформував послів країн «Великої сімки» про те, що наразі є випадки обмеження українського експорту до країн ЄС з боку західних країн-сусідів.

За останні 4 роки, з моменту укладання Угоди про асоціацію, товарообіг між Україною та Європейським Союзом збільшився більше ніж на 60 %. З кожним роком цей показник зростатиме. Водночас зараз ми відчуваємо, що на наших кордонах з ЄС відбувається штучне обмеження українського експорту.

Олександр Кубраков

Також міністр зазначив, що Україна розраховує на сприяння у запуску переговорного процесу щодо лібералізації міжнародних автомобільних вантажних перевезень. Подібне рішення допоможе уникнути торговельної кризи, відійти від політики обмеження та стримування, а також значно розширити можливості для співпраці між Україною та країнами G7.

 

читайте також

Завантаження....