URM
Новини

Олександр Кава: анбандлінг УЗ не має бути першочерговим завданням

Заступник міністра фінансів Олександр Кава під час виставки Rail Expo 2021 не підтримав ідею розділення Укрзалізниці на 4 вертикалі.

За його словами, у залізничному секторі Україні не треба рівнятись на Євросоюз, а більше приділити уваги вдосконаленню процесів усередині УЗ.

Нам треба керуватись власними інтересами й створювати таку систему перевезень, яка буде задовольняти нас та нашу економіку. Система в ЄС не ідеальна, зокрема Британія після виходу з союзу навпаки робить централізацію. Тому розділення компанії не має бути першочерговим завданням, адже проблему треба вирішувати на рівні процесів, а не підміняти одне іншим.

Олександр Кава

Водночас колишній член наглядової ради УЗ Олег Журавльов зазначив, що, за умовами договору про Євроасоціацію, УЗ має бути розділена до 2023 року, але, на його думку, компанія не встигне цього зробити.

При цьому за анбандлінг держкомпанії виступила голова АМКУ Ольга Піщанська.

АМКУ підтримує процес анбандлінгу. УЗ — це монстр, який займає монопольне становище. Можливо, розділення варто робити не в такому варіанті, як в ЄС. Проте варто виводити окремі сегменти з-під контролю Укрзалізниці.

Ольга Піщанська

читайте також

Завантаження....