URM
Укрзалізниця Новини

Олександр Камишін не виконав основні показники фінансового плану за 4-й квартал – ЦДЗТ

Згідно з аналізом, який провели експерти «Центру досліджень залізничного транспорту», Олександр Камишін не виконав основні показники фінансового плану за 4-й квартал 2021 року.

Так, фахівці констатують, що кожний керівник державного підприємства зобов’язаний виконувати встановлені державою завдання і планові показники, звітувати про їхнє виконання та нести відповідальність за їхнє невиконання.

Для Укрзалізниці та голови правління Укрзалізниці завдання і планові показники встановлює Кабінет Міністрів України. Розпорядженням від 31.03.2021 № 927-р уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік з квартальною розбивкою.

Цим рішенням Кабмін встановив на 4 квартал 2021 року основні фінансові планові показники, яких мав досягнути керівник Укрзалізниці.

У 4-ому кварталі 2021 року чинний голова УЗ Олександр Камишін мав би забезпечити виконання  фінплану УЗ. Однак, за попередніми даними Укрзалізниці, Олександр Камишін не виконав основні показники фінансового плану за 4-й квартал 2021 року.

Зокрема, за прогнозами Перевізника:

  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – виконано на 88 % (-3,2 млрд грн до плану);
  • валовий прибуток – виконано на 66 % (-1,8 млрд грн до плану);
  • EBITDA – виконано на 75 % (-2,0 млрд грн до плану);
  • чистий прибуток – виконано на 15 % (-4,1 млрд грн до плану);
  • капітальні інвестиції – виконано на 69 % (-3,1 млрд грн до плану).

Такі результати правління Укрзалізниці є показовими для суспільства та Кабінету Міністрів України. За виконання встановлених завдань і планових показників керівник має отримувати відповідну винагороду, а за невиконання цих завдань і показників – нести персональну відповідальність.

ЦДЗТ

Нагадаємо, раніше експерти ЦДЗТ вказували, що ​​Укрзалізниця не задовольняє потреби економіки у вантажних перевезеннях. Зокрема, вантажообіг автомобільного транспорту збільшився на 9,6 %, на відміну від вантажообігу залізничного транспорту, який досяг росту лише на 2,2 %.

читайте також

Завантаження....