URM
Тарифи Новини

Очільник УЗ розповів, як підвищення тарифів на перевезення позначиться на бізнесі Ахметова

Підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення принесе Укрзалізниці понад 12 млрд грн, з яких 5 млрд грн припаде на частку групи компаній «СКМ» бізнесмена Ріната Ахметова.

Про це в інтерв’ю НВ Бізнес розповів голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін.

«Перша хвиля підйому залізничного тарифу – плюс 10 млрд грн з наступного року. Це найбільше за всю історію України підвищення тарифу в абсолютному вираженні. Друга хвиля – плюс 2,3 млрд грн. Єдиний випадок за всю історію України, коли два підйоми тарифу проведено в межах одного року з інтервалом у кілька місяців. Я думаю, що це хороший контрольний постріл у версію, що я працюю на олігархів»

Олександр Камишін

Він додав, що «із 12,3 млрд грн – 5 млрд грн це витрати бізнесів «СКМ».

«Але я хочу, щоб усі розуміли, що це робиться не проти якоїсь окремої бізнес-групи, це робиться для «Укрзалізниці». Сенс полягає в тому, що «Укрзалізниці» ці гроші потрібні для інвестицій. І бізнес розуміє, що якщо не вкласти ці гроші в інфраструктуру, то буде ризик для їхнього бізнесу. Тому всі стратегічні гравці, хто в цьому бізнесі надовго, і металурги, і аграрії, добре розуміють, що сьогодні треба згадати про рейки, шпали, вагони, локомотиви» 

Олександр Камишін

Нагадаємо, з 2022 року тарифи на залізничні перевезення вантажів 1-го класу зростуть на 9 %. Раніше, у серпні набрали чинності нові тарифи на залізничні перевезення. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу.

Наразі триває судова суперечка щодо правомірності підняття тарифів через позов структур Ріната Ахметова.

читайте також

Завантаження....