URM
Вантажні перевезення Інфраструктура Новини

Обсяги транспортування вантажів залізницею з України до Європи не збільшаться без подолання технічних проблем

Нарощення обсягів транспортування залізницею з України до країн ЄС не можливе без подолання низки проблем. Про це йшлося на онлайн-конференції «Економіка війни: огляд травня та фокус на інфраструктуру», повідомляє інформаційне агентство Інтерфакс Україна.

Основна проблема — технічна, наголосив заступник директора департаменту з комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов.

Блок технічних проблем у тому, що транспортна система європейських країн не готова технічно перевозити такі великі обсяги. Їй потрібен додатковий рухомий склад — вагони та локомотиви, їм потрібно добудовувати певні гілки, щоб можна було пропускати більший обсяг вантажів.

заступник директора департаменту з комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов

Зазначається, що зараз Укрзалізниця перевозить лише 2 тис. вагонів або приблизно 130 тис. тонн вантажів на день на західних прикордонних переходах, що приблизно дорівнює 3,8 млн тонн вантажів на місяць. При цьому власні потужності УЗ дозволяють перевозити 3422 вагони або 220 тис. тонн на день.

Причина неможливості нарощення кількості перевезень в тому, що залізнична інфраструктура України та Європи значно відрізняється за шириною колії. І для того, щоб між ними відбувався обмін вантажами, представники перевізника вбачають лише два способи: здійснювати перевантаження на кордоні або змінювати візки вагонів. При цьому в УЗ зазначають, що перевантажувальних терміналів не вистачає.

Крім того, найгостріша проблема — у кількості вагонів євроколії 1435. Тобто, ми зі свого боку можемо перевезти набагато більший обсяг вантажів, але виникає проблема або нестачі перевантажувальних потужностей, або проблема наявності європейських вагонів.

заступник директора департаменту з комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов

До того ж Ткачов зазначив, що ще однією технічною проблемою є те, що інфраструктура європейських країн має обмежену пропускну спроможність, оскільки будувалася для потреб внутрішньоєвропейських перевезень.

У Європі частка залізничних перевезень у загальній структурі транспортної системи це 15-35%, у нас же 65%. Тому європейська інфраструктура спочатку не розрахована на такі великі обсяги перевезення вантажів залізничними.

заступник директора департаменту з комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов

За словами Ткачова, на темпи зростання залізничних перевезень також впливають організаційні питання бізнесу, який багато років будував ланцюжки поставок у бік портів, і якому тепер потрібно переорієнтуватися на прикордонні залізничні переходи. Зокрема, зараз на мережі вже накопичилося 34 тис. вагонів, які завантажені та очікують на перетин кордону. Водночас суттєво уповільнює вантажоперевезення наявність низки бюрократичних процедур на кордоні, зокрема, процедури фітосанітарного та ветеринарного контролю, що повторюються.

При цьому зростання обсягів залізничного перевезення продовжує відновлюватися: за словами Ткачова, у березні УЗ перевезла 416 тис. тонн агропродукції, у квітні – 638 тис. тонн.

читайте також

Завантаження....