URM
Бізнес Новини

Обсяг торгівлі агропродукцією між Азією та Україною зріс на 20 %

За 9 місяців 2021 року оборот торгівлі агропродовольчими товарами між Україною та Азією збільшився проти торішніх показників за відповідний період на 20 % та становив 10 млрд доларів.

Позитивне для України сальдо торгівлі вдалося збільшити до 8 млрд доларів. Це сталося внаслідок зростання вітчизняного експорту (+1,5 млрд дол.), що перевищило зростання імпорту із країн азійського регіону (+0,1 млрд дол.).

Наголошується, що головними торговими партнерами для України в Азії у контексті цьогорічного експорту виступають Китай, Індія, Туреччина, Індонезія, Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Пакистан та Ізраїль. Сумарно ці країни акумулюють понад 4/5 вартісних обсягів продажу цього регіону.

Як постачальники продовольства найбільші за вартістю закупівлі вітчизняні компанії-імпортери здійснюють до Туреччини, Індонезії, Китаю та Індії, звідки надходить 76 % всього азійського імпорту.

За прогнозними оцінками вчених «Інституту аграрної економіки», у 2021 р. Україна може оновити торішній рекорд аграрного експорту до країн Азії у 10,9 млрд доларів. На користь такого очікуваного результату свідчить наростаюча динаміка постачання вітчизняної сільгосппродукції до країн цього регіону.

Нагадаємо, в Українській зерновій асоціації очікують, що від експорту зерна у новому сезоні Україна може отримати 20 млрд доларів.

читайте також

Завантаження....