URM
Пасажирські перевезення Новини Рухомий склад

Новий рейковий автобус на новому маршруті: Північ та південь Хмельниччини об’єднали залізничним маршрутом

На Південно-Західній залізниці презентували рейковий автобус, який невдовзі об’єднає новим маршрутом північ та південь Хмельниччини.

Це перший приміський потяг, який курсуватиме з Шепетівки до Кам’янця-Подільського. Тож відтепер мешканцям регіону буде простіше добиратися до обласного центру.

Це комфортабельні вагони зі зручними пасажирськими місцями, сучасними санвузлами та системою вентиляції. Загалом у рейковому автобусі 222 посадкових місця, він здатен перевезти весь пасажиропотік від станції Шепетівка до станції Кам’янець-Подільський і зворотно.

Артем Миронович, виконавчий директор регіональної філії

В УЗ зазначили, що запустити рейкобус удалося завдяки успішній взаємодії залізничників із Хмельницькою обласною державною адміністрацією. Цю співпрацю днями було закріплено в Меморандумі про співробітництво.
Одна із домовленостей цього документа – зменшення податку на землю на шляху прямування рейкобуса.

Саме завдяки перерозподілу коштів ми відремонтували рухомий склад, який був без ремонту кілька років, і призначили цей затребуваний пасажирами маршрут.

Артем Миронович, виконавчий директор регіональної філії

За словами керівника регіональної філії, цього потяга потребували передусім соціально вразливі верстви населення області. Загалом на Хмельниччині послугами залізничного транспорту щорічно користується пів мільйона пільговиків на суму майже 5 млн грн.

Розклад руху електрички Шепетівка — Кам’янець-Подільський

  • Рейкобус курсуватиме п’ять разів на тиждень по буднях. Зі ст. Шепетівка вирушатиме о 04:03, прибуття на ст. Хмельницький о 08:00. Зі ст. Хмельницький відправлятиметься о 08:20, прибуття на ст. Кам’янець-Подільський об 11:34.
  • Зворотно вирушатиме о 14:00, в обласному центрі – о 17:10. Відправлення зі ст. Хмельницький о 17:24, прибуття на ст. Шепетівка о 21:27.

Нагадаємо, що залізничним сполученням хочуть з’єднати і столицю з містом Васильків. Київська обласна держадміністрація нещодавно навіть виклала в мережу ролик, у якому демонструються темпи робіт з будівництва колії для приміських електропотягів на маршруті Васильків-Київ.

Зазначимо, що нещодавно набули чинності зміни до тарифів на вантажні перевезення. В Укрзалізниці підрахували — уже цього року компанія отримає близько 2 млрд грн додаткових доходів, а наступного року — ще близько 10 млрд грн. Планується, що кошти від зазначених ініціатив буде направлено на відновлення залізничної інфраструктури: ремонт колій та електрифікацію залізниці. Які ділянки будуть електрифікувати та на якому етапі зараз цей процес – читайте у статті “Як в Україні залізницю електрифікують“.

читайте також

Завантаження....