URM
Пасажирські перевезення COVID-19 Новини

Нові правила безпечних подорожей: 18 пасажирів не пустили в поїзд

За першу половину доби 21 жовтня 2021 року залізничники не допустили до поїздки 18 пасажирів через відсутні належні документи. У них були відсутні: або сертифікат про вакцинацію, або документ про отримання хоча б однієї дози вакцини, або негативний тест на COVID-19. Так за пів дня дії нових правил:

 • До поїзда № 18 Ужгород — Харків через відсутність необхідних документів не допущено 5 пасажирів;
 • № 81 Ужгород — Харків — 1 пасажир;
 • № 252 Миколаїв — Харків — 3 пасажири;
 • № 150 Ворохта — Полтава — 2 пасажири;
 • № 45 Лисичанськ — Ужгород — 1 пасажир;
 • № 724 Київ — Харків — 6 пасажирів.

Двічі до поїздів викликалися представники Національна поліція України.
В УЗ закликали пасажирів дотримуватися нових правил проїзду транспортом, які затвердив Кабінет Міністрів України та не створювати незручностей собі та провідникам.

Разом з тим, у пунктах вакцинації, які АТ «Укрзалізниця» розгорнуло на залізничних вокзалах України, за першу половину доби 21 жовтня 2021 року пройшли процедуру щеплення понад 100 осіб. Станом на 12:00 такі пункти працюють на 7 вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Ніжин та Коростень.

Нові правила безпечних подорожей: 18 пасажирів не пустили в поїздНагадаємо, від 21 жовтня 2021 року, на найбільших залізничних вокзалах країни працюють пункти вакцинації та експрес-тестування на COVID-19. Невакциновані пасажири можуть  зробити тест і отримати довідку, яка стане підставою для проїзду у разі негативного результату.

Відзначимо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1236 з 21 жовтня 2021 року змінюються правила перевезень пасажирів під час карантинних обмежень.

Згідно з оновленими Кабміном правилами перевезень у карантинний період, з 21 жовтня залізничні перевезення у далекому сполученні на «жовтому» та «червоному» рівнях будуть дозволені пасажирам за умови наявності у них таких документів:

 • квитка на проїзд;
 • документа, що посвідчує особу (перелік таких документів затверджено наказом Міністерства транспорту та зв’язку);
 • документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
 • або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
 • або негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається.

В Укрзалізниці розповідають, якщо таких документів не буде — провідник або стюард має право не допустити пасажира до поїздки.

читайте також

Завантаження....