URM
Інфраструктура Новини

Нова залізнична гілка на Луганщині може пройти через Сєверодонецьк

Один із чотирьох варіантів будівництва нової залізничної гілки в Луганській області передбачає, що нова залізнична артерія може пройти через Сєверодонецьк. Відзначимо, що місто зараз виконує функції обласного центру. Адже більшість обласних організацій після окупації Луганська переїхало саме туди.

Усього розглядається чотири варіанти будівництва нової гілки. Який з них буде реалізовано – вирішіть ТЕО, яке вже виконується за грантові кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

ТЕО якраз є першим етапом реалізації проєкту. Тобто без цього техніко-економічного обґрунтування неможливе обговорювати з міжнародними структурами фінансування. В обов’язковому порядку їм необхідне обґрунтування, — який проект, скільки він буде коштувати, яку користь принесе, потенційні ризики, термін реалізації, які учасники, хто що робить.

Олександр Стеценко, керівник напрямку енергетики та інфраструктури проекту USAID «Економічна підтримка Східної України»

В USAID відзначають, що основна проблема Луганської області із залізничним сполученням полягає в тому, що в регіоні одна з двох залізничних гілок — «Лантратівка — Кондрашевська Нова — Луганськ», починаючи з 2015 року є відрізаною. Вона на півночі межує з територією Російської Федерації, на півдні — з тимчасово непідконтрольною частиною регіону.

2/3 території Луганської області не мають фізичного зв’язку з рештою території України. Тобто туди можна доїхати тільки автомобілем. Якщо скласти докупи всі витрати, то виявляється, що ця залізниця окупиться в цілому для економіки України, для економіки регіону. Чи окупиться за один рік. І зараз це вже цікавий проєкт для реалізації.

Олександр Стеценко, керівник напрямку енергетики та інфраструктури проекту USAID «Економічна підтримка Східної України»

Нагадаємо, три тижні тому розпочався тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування для будівництва нової залізничної гілки в Луганській області. Це є першим етапом реалізації масштабного інфраструктурного проекту.

Перед цим, 18 серпня, уряд затвердив програму стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей до 2030 року. Програма передбачає два залізничні інфраструктурні об’єкти:

  • будівництво та електрифікація другої колії від Запоріжжя до Маріуполя;
  • будівництво нової гілки на Луганщині (ТЕО цього проєкту вже в процесі).

Нова залізниця на Луганщині

У Мінреінтеграції розповіли про плани побудови нової залізничної колії на Луганщині.

Ідеться про об’єднання колій  Кіндрашівська-Нова – Старобільськ – Лантратівка з усією залізничною мережею України. Наразі існує кілька варіантів розміщення нової залізничної перетинки між гілками Попасна – Сватове – Куп’янськ та Кіндрашівська-Нова – Старобільськ – Лантратівка.

До останньої гілки входять залізничні станції Новий Айдар та Старобільськ, інфраструктура яких придатна до стикування з новою гілкою. На колії Попасна – Сватове – Куп’янськ цим критеріям відповідають станції Рубіжне та Сватове.

Тож будівництво колії можливе  в трьох варіантах – між станціями Новий Айдар та Рубiжне (бл. 43 км), Старобільськ та Сватове (бл. 62 км) або ж Рубіжне та Старобільськ (бл. 59 км).

Який з них буде реалізовано – вирішіть ТЕО, яке вже виконується за грантові кошти USAID.

Наразі через обрізане залізничне сполучення, від держави відмежовані дев’ять північних та східних сільськогосподарських районів області, у яких зосереджено понад 800 суб’єктів господарської діяльності, зокрема 16 елеваторів загальною потужністю 766 тис. тонн, ВП “Луганська ТЕС”, ТОВ ДТЕК “Східенерго”.

Більшість станцій лінії  Кіндрашівська-Нова – Лантратівка до початку російської агресії були орієнтовані на отримання великих обсягів кам’яного вугілля та відправлення зерна й продуктів перемолу.

За інформацією Укрзалізниці, з 2013 до 2018 року показники прибуття та відправки на станції лінії кам’яного вугілля знизилися вдвічі з 2,1 млн тонн до 1 млн тонн, а відправка зерна припинилася взагалі.

Донеччина: від Запоріжжя до Маріуполя побудують ще одну колію

У Міністерстві інфраструктури вже порахували орієнтовну вартість будівництва нової колії до Маріуполя.

Проєкт передбачає нову залізничну магістраль Покровськ — Курахове — Шахта «Південнодонбаська» — Волноваха — Маріуполь. Для цього необхідна електрифікація 46,5 км, добудова 20 км та реконструкція 18 км колій.

Зокрема це має дозволити скоротити час у дорозі до Харкова на 6 годин. Попередня вартість проєкту — 2,6 млрд грн.

У МІУ заявляють, що завдяки налагодженню тарифної політики вантажних перевезень на Укрзалізниці в держави з’явилася можливість оновлювати залізничну інфраструктуру власними ресурсами.

читайте також

Завантаження....