URM
Міжнародні Новини

Німеччина значно поступається європейським залізницям за рівнем інвестицій у залізничну інфраструктуру

Попри зростання інвестицій в залізничну інфраструктуру на 16% у 2020 році, порівнюючи з 2019 роком,  Німеччина значно відстає від багатьох європейських країн за цим показником в розрахунку на душу населення.

Так дані наводить консалтингове агентство SCI Verkehr. Минулого року в Німеччині виділили рекордні інвестиції в залізничну інфраструктуру –  у середньому 88 євро на одного жителя країни.

У порівнянні з 2016 роком цей показник виріс майже на 38 %. Разом з тим зберігається значне відставання від європейських лідерів — Люксембургу (567 євро на одного жителя), Швейцарії (440 євро) і Австрії (249 євро).

Німеччина значно поступається європейським залізницям за рівнем інвестицій у залізничну інфраструктуру

Зокрема, у Німеччині продовжують виділяти більше коштів на утримання і реконструкцію існуючих і будівництво нових автомобільних доріг в порівнянні із залізницями (52 % проти 48 %).

У країнах-лідерах розподіл інвестицій принципово інше. Так, безумовний пріоритет розвитку залізниць віддається у Швейцарії (на них припадає 63 % інвестицій, на автодороги — 37 %), Австрії (67 % проти 33 %) і Люксембурзі (69 % проти 31 %).

Зауважимо, в Україна у 2021 році держава вперше виділила кошти на оновлення рухомого складу. Ідеться про 3 млрд грн на закупівлю 100 пасажирських вагонів.

читайте також

Завантаження....