URM
Бізнес COVID-19 Новини

НБУ оцінив втрати економіки України у разі нового локдауну

Втрати від можливого локдауну через поширення штаму коронавірусу «Дельта» оцінюються у 0,6% ВВП у разі його тривалості протягом одного місяця.

Про це йдеться у липневому Інфляційному звіті Національного банку України.

У звіті йдеться про те, що триваліший строк пандемії та посилення карантину залишається важливим ризиком. Поширення нових мутацій коронавірусу, зокрема варіанта «Дельта», загрожує черговою хвилею захворюваності та посиленням обмежувальних заходів у наступні місяці.

Утрати від можливого локдауну через розповсюдження варіанта «Дельта» в Україні оцінюються в 0,6% річного ВВП у разі його тривалості протягом одного місяця. Водночас у разі застосування лише карантину «червоних зон» втрати зменшаться до 0,4% ВВП за кожен місяць додаткових обмежень.

липневий Інфляційний звіт Національного банку України

Водночас липневий макропрогноз НБУ ґрунтується на припущенні про збереження адаптивного карантину і в найближчому майбутньому.

Очікується, що темпи вакцинації проти коронавірусу суттєво пришвидшаться, що дозволить охопити всіх охочих вакцинуватися в наступному році. Обмеження не стосуватимуться заборон для економічної діяльності, а лише вимог до посилених антиепідемічних заходів на регіональному рівні.

липневий Інфляційний звіт Національного банку України

Водночас, за оцінками НБУ, від’ємний внесок усіх карантинних обмежень у першому півріччі 2021 року в річний реальний ВВП України склав 0,6 в.п. Зазначається, що, на відміну від карантинних обмежень навесні минулого року, вони не мали стримувального впливу на інфляцію передусім через збереження стійкого споживчого попиту.

читайте також

Завантаження....