URM
Міжнародні

Національну залізницю Ірану внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО додав у свій список  Національну залізницю Ірану, протягом 44-ї сесії, що проходила 25 липня у китайському Фучжоу, пише Радіо Свобода

Трансіранська залізниця з’єднує Каспійське море на північному сході з Перською затокою на південному заході. Вона перетинає два гірських хребти, кілька річок, нагір’їв і рівнин і йде через чотири кліматичних зони. Через особливості місцевості будівельникам довелося звести 174 великих мости, 186 — малих мостів і понад 200 тунелів.

Протяжність залізниці 1394 кілометри. Її будували з 1927 до 1938 року.

Національну залізницю Ірану внесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Крім трансіранскої залізниці в оновлений список спадщини ЮНЕСКО увійшли:

  • Ландшафт мистецтв і наук Paseo del Prado і Buen Retiro в Іспанії, який розміщується в центрі Мадрида;
  • Храм Каката — Рудрешвара (Рамаппа), штат Телангана в Індії;
  • Цюаньчжоу — світовий центр торгівлі в Китаї епохи династій Сун-Юань.

Крім цього, до списку всесвітньої культурної спадщини додали 11 міст, які розташовані в семи європейських країнах.

Серед них три німецьких курорти (Баден-Баден, Бад-Емс і Бад-Кіссінген), три курортних міста в Чехії (Франтішкові Лазні, Карлові Вари, Маріанські Лазні), австрійське місто Баден, бельгійське місто Спа, французьке Віші, Монтекатіні-Терме в Італії, місто Бат у Великій Британії, культурний район Хіма в Саудівській Аравії, Кордуанський маяк у Франції, колонія художників у Німеччині, яку побудували в 1897 році та Цикл фресок XIV століття в італійській Падуї.

Нагадаємо, що 16 липня в Центрі культури та мистецтва у Фучжоу, Китай, відбулося відкриття 44-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини, яка продовжується в режимах онлайн до 31 липня. У ході сесії Комітет у складі 21 члена вивчить стан збереження 255 об’єктів, включених до списку всесвітньої спадщини, 53 з них уже включено до списку всесвітньої спадщини таких, що залишаються під загрозою.

Країни з найбільшою кількістю об’єктів Світової спадщини (2019 рік)

Країни з найбільшою кількістю об'єктів Світової спадщини (2019 рік)

Список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні на 2020 рік налічує сім найменувань: шість культурних об’єктів і один природний. Собор Святої Софії у Києві та Києво-Печерська лавра визнані шедеврами творчого людського генія (критерій I).

  1. Київ: собор святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра.
  2. Львів — ансамбль історичного центру.
  3. Геодезична дуга Струве.
  4. Первісні букові ліси Карпат та інших регіонів Європи: (природний).
  5. Резиденція митрополитів Буковини та Далмації.
  6. Дерев’яні церкви карпатського регіону в Польщі та Україні.
  7. Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора.

Довідка: ЮНЕСКО — це (з англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) Організа́ція Об’є́днаних На́цій з пита́нь осві́ти, нау́ки і культу́ри, скорочено ЮНЕСКО. Міжнародна організація, яка сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам’яток культури тощо.

Чи може українська залізниця бути додана до списку світової спадщини ЮНЕСКО?

Гайворон — найдовша в Європі вузькоколійка

Це 130 кілометрів у центрі України: 78 км від Рудниці до Гайворона і 52 км від Гайворона до Голованівська. Вузькоколійка починається в смт Рудниця, проходить через міста Бершадь і Гайворон і закінчується нині в смт Голованівськ.

Унікальність станції Гайворон полягає в тому, що на ній повноцінно працюють дві системи: ширококолійна та вузькоколійна.

читайте також

Завантаження....