URM
Рухомий склад Новини

Наступного року УЗ побудує 50 вагонів-зерновозів

У 2022 році Укрзалізниця планує побудувати 50 вагонів-зерновозів нового зразка. Будуватися вагони будуть на Панютинському вагоноремонтному заводі. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Уже формуємо замовлення нашому Панютинському вагоноремонтному заводу на виготовлення 50 вагонів-зерновозів нового зразка, що є повністю власною розробкою підприємства. Даємо старт серійному виробництву цих вагонів.

Олександр Камишін

За словами Камишіна, перший такий вагон був виготовлений та поставлений на серійне виробництво у 2019 році.

Оновлення парку вагонів

Наразі загальний парк вагонів-зерновозів Укрзалізниці складає 11,4 тис. одиниць, і найближчими роками компанія планує його оновити. Для цього УЗ ініціювало концепцію оновлення парку вантажних вагонів до 2028 року, яку було схвалено 30 вересня 2021 року на засіданні Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». В Офісі Президента підрахували — програма оновлення парку вантажних вагонів має сформувати ринок із загальним обсягом 100 млрд грн.

Відповідно до концепції впродовж найближчих семи років, зокрема, планується побудувати та оновити майже 15 тис. зерновозів, у тому числі 3,6 тис. — на підприємствах АТ «Укрзалізниця».

Разом з тим Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів та будівництва нових вагонів замість списаних. Раніше Мінінфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання зношених вагонів.

Більше детально читайте у статті «Велике будівництво і незворотне вибуття вагонів».

читайте також

Завантаження....