URM
Укрзалізниця Новини

Наприкінці року УЗ купувала газ ледь не за найбільшою ціною в Україні – ЗМІ

Журналісти «Наші гроші» дослідили закупівлі газу Українськими державними установами та компаніями в останній тиждень року.

Саме в грудні світові ціни газу були значно вищими від звичайного рівня. Так, 22 грудня приведена розрахункова вартість газу на європейських хабах TTF, CEGH та THE до кордону України становила в середньому 73,58  грн за куб.

Проте з 22 грудня ціна газу у Європі почала падати. Уже наступного дня вона впала у півтора раза, і в останні дні грудня становила близько 45 тис. грн з урахуванням доставки до кордону України та ПДВ. А 30-31 грудня ціна була менш як 40 тис. грн за куб.

Однак, УЗ закуповувала газ в останній тиждень за ціною 66 грн за кубометр. Дорожче в цей період пальне придбав лише «Миколаївобленерго».

Нагадаємо, 23 грудня філія «Центр забезпечення виробництва» оголосила про намір укласти три договори щодо постачання 23 тисяч кубометрів газу на 1,53 млрд грн. Закупівлю необхідно було провести терміново, тому її провели без тендера.

В обґрунтуванні вказано, що компанія залишилася без постачальника газу на опалювальний період. Причиною є те, що контракт з переможцем тендера, який раніше оголосили, не буде підписаний через суттєве подорожчання газу за період, поки тривала закупівля (вдвічі).

читайте також

Завантаження....