URM
Події Новини

Накладено арешт на вагони й матеріальні цінності росії та білорусі на суму 600 млн грн

Україна заарештувала 420 російських та білоруських залізничних вагонів вартістю понад 500 млн грн і товарно-матеріальні цінності на суму понад 130 млн грн. Про це повідомляють пресслужби Офісу Генерального прокурора та Бюро економічної безпеки України.

Повідомляється, що у ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами російських та білоруських підприємств упродовж 2022 року ввезено на територію України залізничні вагони разом із товарами, які використовувались із порушенням митного законодавства України. Їхні власники ухилилися від податків в особливо великих розмірах.

З метою забезпечення збереження вказаного майна як речових доказів та їх можливої конфіскації у подальшому Офісом Генерального прокурора на підставі рішень слідчих суддів Шевченківського районного суду м. Києва накладено арешти. Орієнтовна вартість арештованого майна становить понад 600 млн грн. Наразі товарно-матеріальні цінності – добрива та металеві катанки на суму понад 130 млн грн вже передано в управління АРМА.

пресслужба Офісу Генерального прокурора

Досудове розслідування здійснюється Бюро економічної безпеки за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Бюро економічної безпеки України продовжує оцінку товарів, що знаходяться у вагонах. Загальна вартість арештованих вагонів становить понад 15 млрд грн. Вартість товарно-матеріальних цінностей у вагонах оцінюється в 3 млрд грн. Всього БЕБ забезпечило накладення арешту на активи росії та білорусі на суму близько 30 млрд грн. Системно працюємо у цьому напрямі і щодня збільшуємо цю суму на декілька мільйонів. Всі активи країни-агресора мають працювати для відбудови українських міст та на відновлення економіки України.

Директор БЕБ Вадим Мельник

Наразі вирішується питання про передачу заарештованих вагонів для використання Укрзалізницею.

Нагадаємо, раніше ми писали, що білорусь визнала «суттєві втрати для економіки» через затримані в Україні вагони.

читайте також

Завантаження....