URM
Рухомий склад Вантажні перевезення Новини

Наказ про списання зношених вагонів буде підписано найближчим часом – Кубраков

Наказ Міністерства інфраструктури про новий порядок списання вантажних вагонів з перевищеним терміном нормативної експлуатації буде підписано до кінця листопада.

Про це у п’ятницю, 19 листопада, заявив голова відомства Олександр Кубраков, виступаючи на міжнародному економічному форумі DEF-2021 у Дніпрі.

Я можу заспокоїти, що наказ буде підписано максимум за тиждень-два… я думаю, що не буде проблем із цим питанням.

Олександр Кубраков

За його словами, можливі спроби окремих великих компаній-вантажоперевізників зірвати набрання чинності за допомогою судових позовів – не увінчаються успіхом.

Наказ про списання зношених вагонів буде підписано найближчим часом – Кубраков

Навіть якщо якісь окремі гравці ринку захочуть його зупинити через якісь там судові позови – я не думаю, що це проблема. Є механізм протидії цьому. Але я таки налаштований оптимістично і розумію, що більшість гравців ринку мають бути адекватними.

Олександр Кубраков

Він також наголосив на необхідності оновлення вагонного парку та неприпустимості подальшого використання у перевезеннях зношених вагонів. За словами очільника МІУ, сусідні країни раніше вже ухвалили рішення про виведення з експлуатації зношених вантажних вагонів – після чого ці списані вагони дешево скупили й привезли в Україну окремі великі компанії-вантажоперевізники.

Всі країни навколо нас це зробили, у кого потужні залізниці. Скрізь майже новий рухомий склад і виключно ми, українські залізниці — отримали весь цей брухт до себе, дозволили це зробити раніше, завезти сюди все це мотлох. А зараз він їздить по наших залізницях і знищує нашу інфраструктуру.

Олександр Кубраков

Він висловив сподівання, що вантажоперевізники та вагонобудівники підпишуть спільний меморандум із Мінінфраструктури щодо оновлення вагонного парку в країні.

Ми нікого фізично не змушуватимемо його підписувати. Але я вважаю, що нормальний адекватний бізнес, виробники, учасники ринку — вони повинні брати участь і підписати цей меморандум. За кілька років ми побачимо тисячі і тисячі нових вантажних вагонів, піввагонів на залізницях.

Олександр Кубраков

Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів та будівництва нових вагонів замість списаних.

З цією метою Мінінфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання зношених вагонів. Водночас уже 25 жовтня проєкт був відправлений на узгодження в Державну регуляторну службу.

За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, програма поступової заміни зношених вагонів на нові реанімує вагонобудування, одну з найважливіших галузей української промисловості.

читайте також

Завантаження....