URM
Укрзалізниця Новини

Наглядова рада не виконує свою роботу – ТСК

9 вересня на засіданні парламенту Тимчасова слідча комісія представила свій звіт щодо стану УЗ, у якому вказала на те, що правління та наглядова рада не виконують свою роботу згідно з планом.

Зокрема, члени комісії вказують на те, що правління УЗ не планує свою роботу згідно зі статутом. Зокрема, засідання перенасичені дрібними питаннями на шкоду вирішенню стратегічних.  Так, правління не виконує функцію контролю: торік не розглядалося жодного питання про результати перевірки діяльності філій, департаментів чи посадовців.

Водночас за останні два роки на оплату керівництва було витрачено  66 млн грн. Без плану працює і наглядова рада АТ, а передбачені повноваженнями питання, що потребують тривалої підготовки, на засіданнях не розглядають.

Контроль виконання рішень уряду наглядова рада теж не здійснює. ТСК робить висновок, що поточний склад наглядової ради жодним чином не впливає на стан УЗ, а також не контролює та не регулює діяльність правління.

Проте ж питання в комісії й до уряду. Зокрема, це дискримінаційно низькі тарифи, що змушували здійснювати перевезення за ціною нижче від собівартості за збільшення удвічі податкового навантаження.

Також уряд щороку затверджував фінплани товариства з заниженими витратами та про відсутність реакції щодо його систематичного невиконання. Інші помилки – відсутність контролю за реформуванням залізничної галузі, призначення некомпетентних посадовців.

Як наслідок, УЗ втратила третину ресурсу основних фондів через «мізерне» їхнє оновлення. ТСК внесла свої рекомендації: вимогу до Кабміну щодо необхідності звільнення виконувача обов’язки голови правління, члена правління та всіх в.о. членів правління Укрзалізниці.

Також КМУ пропонують скоротити кількість членів правління, прискорити структурну реформу УЗ та створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту.

Наглядовій раді та правлінню радять вивести перевезення категорії Інтерсіті+ в окремі залежні компанії (компанію). Це дозволить акумулювати необхідні кошти на їхній розвиток, залучити інвестиції та задовольнити зростаючий попит, вважають в ТСК.

Комісія також передасть матеріали до Офісу Генерального прокурора України для їхнього вивчення та відповідного реагування.

читайте також

Завантаження....