URM
Укрзалізниця Новини Події

НАБУ стане пріоритетним розслідувачем корупції в Укрзалізниці

Голова Тимчасової слідчої комісії з питань оцінки стану Укрзалізниці Юлія Гришина оприлюднила план дій силовиків щодо боротьби з корупцією в УЗ.

Отримала протокол міжвідомчої наради в Офісі Генпрокурора від 15 липня і ще раз хочу повернутися до цієї теми. Це була не просто зустріч, «щоб поговорити», а зафіксований конкретний план дій з визначеними відповідальними особами й термінами виконання. Тому вважаю необхідним оприлюднити всі домовленості, аби восени було з кого питати.

Юлія Гришина, голова ТСК

За словами депутатки, на нараді було констатовано, що розслідування справ щодо Укрзалізниці, безумовно, ведеться, але не відповідає потребам і очікуванням. Тож відповідним органам необхідно:

  • Керівникам структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у сфері діяльності Укрзалізниці: ГСУ НПУ України, ГСУ ДБР, Головного підрозділу детективів НАБУ, а також керівництву обласних прокуратур доручено забезпечити підвищення результативності роботи з протидії злочинності у сфері діяльності Укрзалізниці та її підрозділів на місцях.
  • Усі правоохоронні органи до вересня повинні вжити додаткових наглядових, координаційних та контрольних заходів до підвищення ефективності досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактами вчинення кримінальних правопорушень у сфері діяльності Укрзалізниці, дотримання при цьому розумних термінів проведення невідкладних та необхідних слідчих і процесуальних дій, ухвалення остаточних рішень, відповідно до кримінального процесуального законодавства.
  • У липні–серпні всі задіяні органи повинні перевірити підслідність розслідуваних справ та передати їх за належністю. Особливу увагу при цьому звернути на обґрунтованість правової кваліфікації (перекваліфікації) кримінальних правопорушень, причин допущеної при їхньому розслідуванні тяганини.
  • Пріоритетним розслідувачем корупції на Укрзалізниці має стати НАБУ. Тому всі злочини за аналогією (схеми), особливо зі значними збитками, мають бути передані для розслідування в НАБУ або розслідуватися за участі детективів.
  • Антикорупціонери своєю чергою мають організувати комунікацію з Державною аудиторською службою для отримання висновків ревізій Укрзалізниці із встановленими фактами заподіяння збитків в особливо великих розмірах та розпочати розслідування за всіма раніше проігнорованими фактами.
  • Антикорупціонери з НАБУ впродовж липня–серпня мають скерувати листи до оперативних підрозділів відповідних правоохоронних органів щодо підвищення активізації в межах чинного законодавства оперативно-розшукової діяльності з питань діяльності Укрзалізниці. Крім того, вони ж мають надіслати керівництву УЗ лист про оперативне скерування до правоохоронних органів матеріалів проведених аудитів бізнес-процесів її структурних підрозділів, регіональних філій у випадках виявлення фактів розкрадання майна, зловживання службовим становищем.
  • Обов’язково також налагодити співпрацю з Державною фіскальною службою, яка в онлайні може відстежувати постачання товарів та послуг, ухилення від сплати податків. Термін липень–жовтень.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро виділить групу детективів, які розслідуватимуть виключно корупцію в Укрзалізниці.

читайте також

Завантаження....