URM
COVID-19 Новини

На залізничних вокзалах України вакциновано понад 26 тисяч охочих

Станом на 2 листопада безкоштовне щеплення від коронавірусу на вокзалах отримали понад 26 тисяч охочих по всій країні. Про це повідомляє пресслужба Перевізника.

Також спільно з Міністерством цифрової трансформації на центральному залізничному вокзалі Києва було запущено пункт допомоги з отримання СOVID-сертифікатів.

Відтепер пасажири, які отримали щеплення в центрі вакцинації на київському вокзалі, можуть на місці звернутись до команди фахівців Дія та вирішити питання щодо генерування СOVID-сертифікату у відповідному застосунку або на порталі.

Крім того, у пункті вакцинації на київському вокзалі також можна роздрукувати сертифікат про вакцинацію з QR-кодом — цей документ також дає право на посадку в поїзд.

На залізничних вокзалах України вакциновано понад 26 тисяч охочих

 

Разом з тим у СБУ зазначили, що підробка та збут ПЛР-тестів і сертифікатів про вакцинацію карається чималим штрафом — до 17 тис. грн або ж арештом до 6 місяців чи обмеженням волі до двох років.

Використання завідомо фальшивого документа теж підпадає під ст. 358 Кримінального кодексу України — до 2 років обмеження волі.

Нагадаємо, від 21 жовтня 2021 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1236, змінилися правила перевезень пасажирів під час карантинних обмежень.

Згідно з оновленими Кабміном правилами перевезень у карантинний період залізничні перевезення у далекому сполученні на «жовтому» та «червоному» рівнях будуть дозволені пасажирам за умови наявності у них таких документів:

  • квитка на проїзд;
  • документа, що посвідчує особу (перелік таких документів затверджено наказом Міністерства транспорту та зв’язку);
  • документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
  • або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);
  • або негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається.

 

читайте також

Завантаження....