URM
Новини Укрзалізниця

На Рівненщині машиністів вузькоколійки перевели в сторожі

На Рівненщині на вузькоколійній залізниці «Антонівка-Зарічне» (так звана «Кукушка». — ред.) залишилися працювати п’ятеро людей. Про це йдеться в репортажі Суспільного. Зазначається, що до першого грудня об’єкт обслуговували понад 30 працівників. Але згодом працівникам повідомили про скорочення або ж переведення.

Працівник вузькоколійної залізниці Олександр Мельник працює там з 1993 року. Раніше був бригадиром, майстром, а з 1 грудня він – сторож. Каже, що з грудня залишилися працювати чотири сторожі та бригадир. Інших людей перевели, скоротили, або ж ті вийшли на пенсію.

Практично вже всі скорочені, машиністи вже вдома, хто скорочений, хто залишився сторожить, вибору немає вже.

Олександр Мельник

Раніше в УЗ повідомляли, що можливість повноцінного відновлення приміського руху, зокрема на вузькоколійній ділянці Антонівка – Зарічне (більш відома як «Кукушка». — ред.), буде розглядатися після завершення карантинних обмежень, з урахуванням матеріально-технічних можливостей філії.

Поліський трамвай «Кукушка»

Поліський трамвай «Кукушка» – це вузькоколійна залізниця Антонівка–Зарічне, є однією з трьох в Україні подібних залізниць з пасажирським рухом, котрі нині працюють. Її довжина –106 кілометрів, а середня швидкість – 26,5 км/год. Свою назву вузькоколійка отримала за те, що до тепловозів серії ТУ тут використовували тепловози серії КУ. Трансполіська магістраль унікальна тим, що під час подорожі потяг минає аж 83 штучні споруди через річечки, канави та рови. «Кукушка» може зупинитися «на вимогу».

читайте також

Завантаження....