URM
Укрзалізниця Новини

На Рівненщині активісти намагаються відновити вузькоколійку

Активісти намагаються відродити роботу потяга на вузькоколійному маршруті «Антонівка — Зарічне» («поліський трамвай» чи «кукушка»).

Представники влади та громадськості об’єдналися і заручилися підтримкою Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Рівненській області. Активісти розробили та подали заявку на обласний проєкт, яка, на їхню думку, має всі шанси привернути увагу до вузькоколійки.

Місцеві переконані, що «кукушка» — не лише транспортний засіб, а й історична та культурна цінність краю, яка має бути збережена.

На початку лютого команда активістів поспілкувалася з колегами із Гайворонської громади на Кіровоградщині, що свого часу також пережили подібний занепад залізниці, але змогли її відродити — нині там влаштовують ретро-тури для туристів.

Ми побачили ще один реальний шанс привернути увагу до проблеми вузькоколійки. Це може стати цілим транскордонним проєктом.

Вікторія Ніколайчук, заступниця голови Зарічненської громади

Раніше активісти навіть реєстрували петицію  Президенту України з проханням врятувати «Кукушку». Проте підписали її трохи більше тисячі людей із необхідних 25 тисяч.

Зараз на вузькоколійній залізниці «Антонівка-Зарічне»  залишилися працювати п’ятеро людей.

Раніше в УЗ розповіли, що експлуатація «Кукушки» обходиться у понад 22 млн гривень, тоді як прибуток від неї —  258 тис. грн.

Довідково.Поліський трамвай «Кукушка» – це вузькоколійна залізниця Антонівка–Зарічне, є однією з трьох в Україні подібних залізниць з пасажирським рухом, котрі нині працюють. Її довжина –106 кілометрів, а середня швидкість – 26,5 км/год. Свою назву вузькоколійка отримала за те, що до тепловозів серії ТУ тут використовували тепловози серії КУ. Трансполіська магістраль унікальна тим, що під час подорожі потяг минає аж 83 штучні споруди через річечки, канави та рови. «Кукушка» може зупинитися «на вимогу».

читайте також

Завантаження....