URM
Укрзалізниця Новини

На ремонті «Бориспільського експреса» розікрали 12 млн грн – Нацполіція

Нацполіція повідомила про підозру учасникам злочинного угруповання, яких підозрюють  у завданні 12 млн грн збитків під час ремонту «Бориспільського експреса».

Зауважено, що серед підозрюваних – керівник підрядної організації, колишні та нинішні службовці структурних підрозділів Укрзалізниці.

За версією слідства, з товариством за результатами торгів було укладено три договори на загальну суму понад 70 млн грн. Відповідно до них підрядник проводив капітальний ремонт обладнання рухомого складу «Бориспільського експреса».

Замість нового обладнання були використані старопридатні запчастини неналежної якості. Попри це, службові особи підписали акти виконаних робіт, які стали підставою перерахування товариству державних коштів.

На ремонті «Бориспільського експреса» розікрали 12 млн грн – НацполіціяОтримані надлишкові кошти були розподілені між всіма учасниками злочинної схеми та легалізовані шляхом придбання елітного транспорту та нерухомості.

Загалом повідомили про підозру п’ятьом учасникам організованої злочинної групи:

  • директору товариства  — за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою злочинною групою), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу;
  • колишньому заступнику директора регіональної філії АТ «Укрзалізниця» — за  ч. 5 ст. 191 КК України;
  • двом головним інженерам структурних підрозділів  — за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України;
  • колишньому інженеру-технологу локомотивного депо — за  ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Крім того, правоохоронці провели 29 санкціонованих обшуків на території Київської, Львівської, Хмельницької областей та в Києві за місцями проживання та роботи фігурантів, а також в осіб, які можуть бути причетні до злочинної схеми.

Нагадаємо, 23 грудня прокуратура повідомила, що УЗ, попри укладання договорів на 5 млн грн не встановила ялинку на Центральному вокзалі Києва, хоча мала це зробити до 17 грудня.

Натомість в УЗ заявили, що 5 млн грн – це вартість всіх святкових ілюмінацій, а ялинка коштує 600 тис. грн. Її встановили 24 грудня через зрив терміну поставок з боку постачальника.

читайте також

Завантаження....