URM
Укрзалізниця Новини

На прямих закупівлях електроенергії Укрзалізниця заощадила понад 4 млрд грн

Сьогодні Укрзалізниця взяла участь в аукціоні із закупівлі енергії у Енергоатому на Українській енергетичній біржі. Перевізник купив понад 4,9 млн мВт/год електроенергії.

В компанії пояснюють — закупівлі електроенергії напряму у виробника стали можливими завдяки постанові Уряду, яка дозволила Енергоатому та іншим суб’єктам Державної генерації продавати електроенергію Укрзалізниці на період до 3-х років за спеціальною спрощеною процедурою. Разом з цим минулого тижня Кабмін встановив цінові межі на електричну енергію під час аукціонів.

Загалом сьогодні залізниця закупила понад 4,9 млн мВт/год електроенергії у НАЕК «Енергоатом», яку отримуватиме до кінця 2022 року. Це забезпечить понад 85% річного попиту УЗ.

Середньозважена ціна за підсумком аукціону складає 1105 грн за мВт/год, це буде зафіксовано у контракті. У порівнянні з вереснем цього ж року, ціна впала майже вдвічі. Середньозважена ціна контракту – найнижча у 2021 році. І вона буде зафіксована до наступного року, без ризиків сезонних коливань»

Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України

В міністерстві інфраструктури вже підрахували — у ході прямих закупівель електроенергії Укрзалізниця зекономила понад 4 млрд грн. Ці гроші можна буде спрямувати на інфраструктурні проєкти, оновлення залізничних колій, станцій, вагонів та локомотивів.

Завдяки зекономленим коштам на закупівлях електроенергії наступного року кількість електрифікованих колій має зрости в рази»

Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України

Нагадаємо, 21 вересня відбувся аукціон щодо вибору підрядника, який побудує нову тягову підстанцію для електрифікації ділянки Ковель – Ізов – Держкордон. Активні роботи на цьому напрямку Укрзалізниця розпочала у серпні. Тоді відповідний дозвіл на початок основних робіт компанія отримала від Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Разом з тим 10 вересня залізниця оголосила два тендери в межах проєкту електрифікації колії до станції Васильків-2.

Більше по темі читайте у статті «Як в Україні залізницю електрифікують«.

читайте також

Завантаження....