URM
Бізнес Новини

На Північному ГЗК відкрили другу лінію циклічно-потокової технології за 200 мільйонів доларів

На Північному ГЗК групи Метінвест ввели в дослідно-промислову експлуатацію другий пусковий комплекс циклічно-потокової технології (ЦПТ).

Загальні інвестиції у будівництво комплексу становили близько 200 мільйонів доларів.

ЦПТ – це комплекс стрічкових конвеєрів, з’єднаних між собою станціям приводів для керування транспортувальними пристроями. Розташований у Первомайському кар’єрі, одному з найбільших в Україні. Проєктна продуктивність кар’єру – 23 млн тонн руди на рік.

Циклічно-потокова технологія складається з двох ліній, які розташовані паралельно одна до одної, – рудної та скельної. Рудний тракт було введено в експлуатацію у 2016 році. Тоді було збудовано понад 80 основних та допоміжних об’єктів. Тепер запускається другий тракт – скельний. Продуктивність кожної лінії – по 20 млн тонн гірничої маси на рік.

З вибою руду і скельну породу автосамоскидами доставляють до дробильних установок. Після дроблення гірська маса потрапляє на комплекс конвеєрів, де за 16 хвилин проходить шлях завдовжки 2,3 км. Досягши поверхні кар’єру, руда та скельна порода перевантажуються на залізничний транспорт. Потім руду транспортують на дробильну фабрику, а скельну породу – у відвал.

Таким чином, транспортувати руду та скельну породу з 300-метрової глибини на поверхню кар’єру будуть два тракти загальною продуктивністю 40 млн тонн гірничої маси на рік.

Нагадаємо, Запорізький тепловозоремонтний завод виконав капітально-відновлювальний ремонт модернізованого тепловоза М62 на замовлення «Метінвест».

читайте також

Завантаження....