URM
Інфраструктура Новини

На Луганщині збудують нову залізничну гілку за понад 8 млрд грн

На Луганщині обрано оптимальний варіант будівництва нової залізничної гілки. Ідеться про колію, що з’єднає напрямок Лантратівка – Кіндрашівська-Нова із залізничною мережею України. Будівництво обійдеться у 8,3 млрд гривень.

За словами голови Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая, усього було розглянуто чотири варіанти. Найоптимальнішим виявився варіант «Рубіжне – Старобільськ».

Він простий у будівництві та найдешевший. Розглядається можливість електрифікації ділянки. Проєктанти завершать роботи приблизно через чотири місяці. Водночас ми почнемо опрацьовувати питання щодо вилучення земельних ділянок – пропонуватимемо людям на обмін резервні землі або грошову компенсацію.

Сергій Гайдай

На Луганщині збудують нову залізничну гілку за понад 8 млрд грн

Зазначається, що напрямок Рубіжне – Старобільськ має рівніший рельєф місцевості без значних висотних перепадів. Третина траси пролягає по державних землях. Орієнтовна вартість проєкту – 4,6 млрд гривень (без електрифікації) та 8,3 млрд гривень (з електрифікацією).

Нагадаємо, що з початку бойових дій північна частина Луганщини повністю відрізана від всеукраїнської мережі залізничного сполучення. Це, зокрема, викликало важку ситуацію в енергетичній галузі через неможливість постачання вугілля на Луганську ТЕС у місто Щастя. Крім того, сільгоспвиробники області для перевезення продукції змушені використовувати автомобільний транспорт, що призводить до швидшого пошкодження доріг.

Відзначимо, що один  із чотирьох варіантів будівництва нової залізничної гілки в Луганській області передбачав, що нова залізнична артерія може пройти через Сєверодонецьк.

Донеччина: від Запоріжжя до Маріуполя побудують ще одну колію

У Міністерстві інфраструктури вже порахували орієнтовну вартість будівництва нової колії до Маріуполя.

Проєкт передбачає нову залізничну магістраль Покровськ — Курахове — Шахта «Південнодонбаська» — Волноваха — Маріуполь. Для цього необхідна електрифікація 46,5 км, добудова 20 км та реконструкція 18 км колій.

Зокрема це має дозволити скоротити час у дорозі до Харкова на 6 годин. Попередня вартість проєкту — 2,6 млрд грн.

У МІУ заявляють, що завдяки налагодженню тарифної політики вантажних перевезень на Укрзалізниці в держави з’явилася можливість оновлювати залізничну інфраструктуру власними ресурсами.

ДжерелоЛОДА

читайте також

Завантаження....