URM
Вантажні перевезення Новини

На Дніпрі почали експеримент зі шлюзування баржо-буксирних караванів

17 вересня відбулося перше шлюзування баржо-буксирних караванів (2 баржі та 1 буксир) на Дніпровському каскаді.

У МІУ планують здійснити серію таких шлюзувань для покращення річкової логістики. Так, уперше в історії був прошлюзований караван завдовжки 235 м і завширшки 17 м, при тому, що робочий розмір шлюзової камери – 260 м, а ширина — 18 м.

У міністерстві заявляють, що такий вид шлюзування дозволяє заощадити до 8 годин під час одного проходження. За орієнтовними розрахунками, зекономлений час дозволить судновласнику зробити до 10 рейсів щорічно і додатково перевозити до 100 тисяч тонн за навігацію. У планах — продовження тестувань до кінця навігації 2021 року.

У межах тестування збирається інформація для проведення аналізу й унесення необхідних змін у Правила шлюзування. Ідеться зокрема про відеореєстрацію та фіксацію всіх чинників, які можуть впливати на безпеку шлюзування баржо-буксирних караванів різних типів на кожному конкретному шлюзі.

Нагадаємо, у серпні розширилася зона річкової інформаційної служби (РІС). Відтепер вона перекриває річки Дніпро, Прип’ять до кордону з Республікою Білорусь та судноплавну частину річки Десна.

читайте також

Завантаження....