URM
Порти Бізнес Новини

Морадміністрація планує підняти зарплати службовцям

Державна служба морського та річкового транспорту (Морадміністрація) планує підняти зарплати службовцям більш ніж удвічі-втричі рази завдяки створенню спецфонду. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів голова Морадміністрації Віталій Кіндратів.
Наразі середня заробітна плата в Морадміністрації на сьогодні становить 14 тис. грн, із розрахунку 11 тис. грн у регіонах та 18 тис. грн у центральному апараті.

На думку Кіндратіва такий рівень заробітної плати — «це знущання». До того ж підвищення плати зможе усунути корупційні ризики.

Я бачу, що на сьогодні нормальна середня заробітна плата — це близько 40 тис. грн. Тобто ми маємо розуміти, що люди, які перебувають в порту, постійно контактують із бізнесом. І від їхніх рішень — прозорих або непрозорих — багато залежить. Тобто людина має бути сита, впевнена, що завтра отримає гарантовану державою заробітну плату, зможе прогодувати себе та сім’ю. Після консультацій з ринком у мене є інформація саме про такий рівень плати.

Віталій Кіндратів

У Морадміністрації спільно з Нацагентством із запобігання корупції опрацювали корупційні ризики, які можуть бути в Морській адміністрації, і тепер планують максимально піти в регламенти і процедури, щоб мінімізувати людський чинник під час ухвалення будь-яких рішень.
Він також зазначив, що у світі існує так званий адміністративний збір, який платять судна і який направлений на забезпечення роботи Морської адміністрації. З цих коштів і планується підняти людям зарплати.

У нас цей «адміністративний збір» іде безпосередньо в бюджет. І наразі ми працюємо над змінами закону, щоб зробити спецфонд на утримання Морської адміністрації, який наповнюватиметься з цього «адміністративного збору»… І коли ми створимо спецфонд, ми зможемо підняти заробітну плату, залучити хороших фахівців і знизити корупційні ризики.

Віталій Кіндратів

В Україні сума цього збору залежить від кількості суднозаходів і варіюється в межах від 170 млн грн до 190 млн грн.

Нагадаємо, з  1 жовтня українська промислова компанія Інтерпайп підвищить заробітну плату в середньому на 10 %.  Водночас в Профспілці залізничників і транспортних будівельників України підрахували — середня заробітна плата працівників залізниць України також зросла.

читайте також

Завантаження....