URM
Міжнародні Новини

Молдова планує взяти кредит для закупівлі вантажних локомотивів

3 грудня депутати молдовського парламенту схвалили в першому читанні проєкт ратифікації поправки до Кредитної угоди з ЄБРР, яка передбачає оснащення ЖДМ новими локомотивами для вантажного транспорту.

Відповідно до цієї технічної зміни, у тексті угоди багатофункціональні локомотиви, призначені для тяги пасажирських та вантажних вагонів, замінені на локомотиви, призначені для тяги вантажних вагонів.

Кредитну угоду між Молдовою та ЄБРР щодо проєкту придбання локомотивів та реструктуризації залізничної інфраструктури було підписано 14 листопада 2014 року. Його вартість становить 52,5 мільйона євро, включаючи перший транш (25 мільйонів євро на локомотиви) та другий транш (27,5 млн євро на відновлення залізничної інфраструктури).

Кредит надано на 15 років. Обидва проєкти підлягають затвердженню в остаточному читанні.

Нагадаємо, напередодні європейський комісар з транспорту Адіна Велян відвідала Молдову та розповіла бачення Єврокомісії щодо шляху залізничного розвитку країни.

Вона зазначила, що Молдова має інвестувати в механізм адаптації рухомого складу до різних колій. За її словами, важливо визначити технічні рішення, щоб на рівні залізниць був забезпечений зв’язок як з Україною, так і з Румунією.

читайте також

Завантаження....