URM
Міжнародні Новини

Молдовська залізниця продасть понад сотню локомотивів

Керівництво підприємства «Залізниця Молдови» збирається виставити на аукціон 120 локомотивів, чий термін  експлуатації минув.

Стартову ціну визначить профільна комісія Агентства публічної власності. Аукціон у зв’язку з пандемією, найімовірніше, пройде на електронному майданчику. Гроші, отримані за продаж техніки, підуть на погашення боргів державі та банківським кредиторам.

Локомотивам, які хочуть продати на аукціоні, від 30 до 50 років. У компанії зауважують, що більшість з них піде на брухт. Понад 20 років вони стоять у депо. За найскромнішими підрахунками фахівців на капітальний ремонт кожного з них потрібно від 400 до 500 тис. євро. Нині це непідйомна сума для підприємства.

Ще одна частина виручених коштів піде на оновлення рухомого складу. Минулого року ЖДМ вже закупила 12 нових локомотивів, вартість кожного – 3,825 млн євро. Це дозволило відновити деякі рейси, наприклад, сполучення з Бухарестом та Одесою.

Але в компанії зауважують, необхідне повне оновлення парку та шляхів, а на це потрібно близько 750 млн євро. Зокрема необхідно придбати близько 4 тис. вагонів та приблизно 30 маневрових локомотивів лише для того, щоб зберегти галузь.

За кожен тепловоз, навіть за ціною металу, планують отримати близько 40-45 тисяч євро. Частина тепловозів, які збереглися найкраще продаватимуться одиночними лотами. На підприємстві заявляють, що вже є низка компаній з Прибалтики, України та Росії, які зацікавлені у такій покупці.

Крім того, залізниця виставить на продаж непрофільні приміщення (близько 30 об’єктів). Якщо держава схвалить організацію аукціонів, то процес може бути запущений уже наприкінці весни.

Нагадаємо, наприкінці минулого року депутати молдовського парламенту схвалили в першому читанні проєкт ратифікації поправки до Кредитної угоди з ЄБРР, яка передбачає оснащення ЖДМ новими локомотивами для вантажного транспорту.

читайте також

Завантаження....