URM
Інфраструктура Новини

Модернізація колії від кордону до Львова та Ковеля під європейський стандарт обійдеться у $75 млн

Проєкти модернізації під європейський стандарт колії від кордону до Львова та Ковеля описані у Національній транспортній стратегії та потребують понад $75 млн інвестицій, повідомив ексзаступник міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції Віктор Довгань, пише «Інтерфакс-Україна».

Інвестиції на такий масштабний проєкт малоймовірні, адже 1 км єврошляху – 1 млн євро плюс рухомий склад. Треба робити короткі з’єднання Львів, Мукачеве, Чернівці та пересадку. Важливо взяти план дій Національної транспортної стратегії, там прописано проєкти з мульти-модальними терміналами. Але робити євроколію до Києва чи Одеси нереально на цьому етапі

Віктор Довгань ексзаступник міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції

Нагадаємо, в оприлюдненому Кабміном наприкінці 2020 року Інвестиційному атласі було презентовано дві потенційних ділянки з європейським стандартом колії 1 435 мм: Скнилів-Мостиська та Ковель-Ягодин-Державний кордон.

Оцінювальна вартість проєкту модернізації Скнилів-Мостиська — $20,8 млн, Ковель — Ягодин — Державний кордон — $54,2 млн.

У лютому 2022 року Львівська ОВА повідомляла, що в межах президентської програми «Велике будівництво» цього року розпочнуть роботи з відновлення євроколії Держкордон-Рава-Руська завдовжки 8 км, реалізувати його мають намір протягом двох років.

Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду у вівторок повідомив, що Україна почне поетапно переходити на європейську колію, щоб з’єднати українську залізницю з ЄС, спочатку йдеться про з’єднання великих вузлів та великих міст, а потім передбачено поступове розширення у всій країні.

Раніше про те, що Україні потрібно будувати європейську колію для інтеграції в європейську систему заявляв Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

читайте також

Завантаження....