URM
Вантажні перевезення Новини

МІУ відзвітувало про результати експерименту з приватної тяги та анонсувало його продовження 

На сайті Міністерства інфраструктури опублікували звіт про періодичне відстеження результативності наказу щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування.

В МІУ зазначили, що розмір коштів, витрачених Укрзалізницею та учасниками експериментального проєкту, пов’язані з виконанням вимог регуляторного акта – від 1,2 млн грн до 265,9 млн грн.

Метою експерименту була можливість відпрацювати механізм допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування. В МІУ зазначили, що не повною мірою вдалося досягти задекларованих цілей, на що вплинуло:

  • довготривала підготовка учасників до роботи на коліях загального користування, що пов’язано з питанням безпеки перевезень (проходження технічних процедур, пов’язаних з доступом до інфраструктури залізничного транспорту загального користування);
  • низька підготовка суб’єктів господарювання в частині забезпечення безпеки перевезень (розробка та впровадження Системи управління безпекою (СУБ));
  • відсутність реформи системи тарифоутворення на послуги залізничного транспорту, що частково знижує можливості приватних перевізників.

Водночас враховуючи бажання учасників продовжити строки реалізації, а також «враховуючи прохання бізнесу» Мінінфраструктури підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 р. № 1043», стосовно продовження строку реалізації експериментального проєкту до 4 грудня 2022 року.

читайте також

Завантаження....