URM
Укрзалізниця Новини

МІУ створить спецфонд із розвитку залізничної інфраструктури

Міністерство інфраструктури України має намір створити спеціальний фонд із розвитку авіаційної та залізничної інфраструктури. Про це повідомив профільний міністр Олександр Кубраков.

«Важливо наголосити на двох речах. Це створення окремого спеціального фонду для розвитку авіа- та залізничної інфраструктури. Ми плануємо зробити це в бюджеті на 2022 рік. Друге — впровадження в Україні механізму «publik service obligation» для критично важливих маршрутів для певних категорій населення.

Олександр Кубраков

Механізмом «publik service obligation» зможуть скористатися вакциновані громадяни України в рамках наданої їм від держави допомоги у розмірі 1 тис. грн.

Щодо розвитку авіаційної галузі, то там розглядаються компромісні пропозиції щодо зниження ставки ПДВ на внутрішні авіаційні перевезення з 20 % до 7 %, розширення будівництва аеропортів на сході України та Закарпатті і підтримка ринку внутрішніх перевезень.

Зазначимо, що Public Service Obligation (PSO) — модель замовлення перевезень, за якої місцева влада сплачує перевізникові (у цьому разі УЗ) вартість маршруту і надає можливість своїй громаді користуватися обраним поїздом в обраний час за обумовленою вартістю. Такий механізм впроваджено в більшості європейських країн: у Німеччині, Нідерландах, Латвії, Болгарії, Чеській Республіці.

Днями в рамках PSO Укрзалізниця запустила новий поїзд на маршруті Ізмаїл — Одеса.

читайте також

Завантаження....