URM
Порти Новини

МІУ скасувало паперову документацію для морських вантажних перевезень

Міністерство інфраструктури видало наказ №11 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 13 грудня 2004 року №1098», яким скасувало оформлення паперових документів на морські вантажні перевезення.

Йдеться про затверджені правила оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом. Вони встановлювали порядок оформлення 19 вантажних перевізних документів на перевезення вантажів морським транспортом та їх форму.

Проте наразі у всьому світі йде перехід на електронний документообіг, а правила оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом, що діють в Україні, стосуються лише паперових документів.

Відтак портові оператори та морські термінали вже давно користуються власними інформаційними системами з можливістю обміну документами та інформацією в електронному вигляді. Компанії самостійно визначають, які документи та які графи необхідно використовувати та не користуються встановленими Правилами.

У зв’язку із викладеним, Правила скасовані як такі, що не відповідають сучасним відносинам між учасниками портового співтовариства.

Нагадаємо, за підсумками січня 2022 року портовими операторами в усіх морських портах України оброблено 14, 964 млн тонн вантажів. Це на 49 % (4,9 млн тонн) перевищує показник аналогічного періоду 2021 року.

читайте також

Завантаження....