URM
Порти Новини

МІУ розширило зону покриття річкової інформаційної служби

Розширилася зона річкової інформаційної служби (РІС). Відтепер вона перекриває річки Дніпро, Прип’ять до кордону з Республікою Білорусь та судноплавну частину річки Десна.

Три радіолокаційні станції встановлені у селах Сухолуччя, Сорокошичі та Дніпровське. 29 липня представники Українського Державного Центру Радіочастот завершили випробування обладнання.

Міністерство інфраструктури

У МІУ пояснюють, що розширення зони РІС дозволить відстежити судна, що заходять у внутрішні водні шляхи України з боку Білорусі до самого Чорного моря.

Тож наявність зв’язку між суднами, береговими організаціями та службами, що забезпечують безпеку руху суден позитивно позначиться на безпеці річкового транспорту. Адже радіосистема відстежуватиме всі судна, які обладнані системою АІС.

Також забезпечення радіолокаційного зв’язку на судноплавних ВВШ України передбачене планом заходів із реалізації Національної транспортної стратегії України до 2030 року, що її затвердив Кабінет Міністрів 7 квітня цього року.

Зазначимо, що впровадження високошвидкісного руху на залізниці — також частина Національної транспортної стратегії України. Так, у межах цього проєкту, Україна співпрацює з італійською  Ferrovie Dello Stato Italiane S.P.A. (FS).

читайте також

Завантаження....