URM
Рухомий склад Новини

МІУ розробляє нові програми для лізингу вагонів

Міністерство інфраструктури зараз розробляє нові лізингові програми, які дозволять бізнесу вкладати кошти в вагони. Про це в ході MINTRANS Forum 2021 заявив перший заступник міністра інфраструктури України Василь Шкураков.

Він зазначив, що до кінця 2028 року МІУ планує оновити понад 50 000 вагонів

Якщо казати про залізницю, нещодавно була велика подія, на якій було презентовано амбітний план — це насамперед оновити інфраструктуру й вагони. Інфраструктура за останні роки дуже змінилася і наша мета — перезавантажити залізницю, щоб підвищити якість послуг для пасажирів і бізнесу.

Василь Шкураков

Нагадаємо,  УЗ ініціювало концепцію оновлення парку вантажних вагонів до 2028 року, яку було схвалено 30 вересня 2021 року на засіданні Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». В Офісі Президента підрахували — програма оновлення парку вантажних вагонів має сформувати ринок із загальним обсягом 100 млрд грн.

Відповідно до концепції впродовж найближчих семи років, зокрема, планується побудувати та оновити майже 15 тис. зерновозів, у тому числі 3,6 тис. — на підприємствах АТ «Укрзалізниця».

Разом з тим Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів та будівництва нових вагонів замість списаних. Раніше Мінінфраструктури розробило та опублікувало проєкт наказу про порядок списання зношених вагонів.

Більше детально читайте у статті «Велике будівництво і незворотне вибуття вагонів».

читайте також

Завантаження....