URM
Укрзалізниця Новини

МІУ планує встановити ліміт виплати дивідендів для інфраструктурних компаній на рівні 50 %

Міністерство інфраструктури України хоче скоротити виплати дивідендів для інфраструктурних компаній з метою забезпечення їхнього подальшого розвитку.

Про це заявив міністр Олександр Кубраков, але за його словами з цим не погоджується Міністерство фінансів.

Ми зараз перебуваємо в дискусії з Міністерством фінансів. Їхня позиція в цьому питанні незмінна — 80 %. Ми намагаємося пояснити, що це все добре, але держкомпанії теж мають завдання з розвитку, які потрібно вирішувати, і без яких вони дуже швидко перестануть бути конкурентними на своїх ринках. Тому я думаю, що якийсь баланс ми знайдемо.

Олександр Кубраков

За словами міністра, державні портові компанії, аеропорти та Укрзалізниця мають дуже багато завдань з розвитку, на які також потрібні кошти.

Я не готовий точно стверджувати за цифрами, але хотілося б скоротити виплати дивідендів для інфраструктурних компаній хоча б до 50 %.

Олександр Кубраков

Нагадаємо, раніше народний депутат, член комітету з питань транспорту та інфраструктури Віктор Бондар, заявив, що Укрзалізниця має залишити в себе прибутки. На його думку, держава має перестати забирати дивіденди в монополіста.

Зазначимо, у 2021 році УЗ виплатила 755 млн грн державі дивідендів за прибутки 2019 року. Рівень виплат встановлює Кабмін за наявності прибутку в держпідприємства, але не менше 30 % (від 30 % до 100 %).

читайте також

Завантаження....