URM
Пасажирські перевезення Новини

МІУ очікує отримати 17,4 млрд грн від передачі залізничних вокзалів у концесію 

Міністерство інфраструктури оприлюднило звіт за роботу у 2021 році. Зокрема в МІУ підбили підсумки роботи над передачею залізничних вокзалів у концесію.

Так, пілотними вокзалами для проведення дослідження визначено вокзали міст: Харків-Пасажирський, Дніпро, Вінниця, Хмельницький, Миколаїв, Чоп та Київ-Пасажирський.  На сьогодні аудиторсько-консалтинговою компанією Ernst & Young та юридичною компанією АГРЕКА вже проведено попереднє техніко-економічне обґрунтування (пре — ТЕО).

Зазначається, що очікуваний концесійний платіж від концесії зазначених вокзалів становить 60,18 млн грн. Загальна сума надходжень до бюджету різних рівнів (державний та місцевий бюджети) 17, 4 млрд грн.

При цьому в МІУ розглядають можливість включення в пілотний проєкт концесії залізничного вокзалу станцій Львова та Одеси.

Водночас вже розроблено концептуальну записку до проєкту концесії вокзалів станцій Київ-Пасажирський та Вінниця. Міністерство має направити її на розгляд Мінекономіки та Мінфіну для проведення її детального аналізу.

Нагадаємо, раніше в МІУ розповіли, які завдання стоять перед новою наглядовою радою УЗ.

читайте також

Завантаження....