URM
Міжнародні Новини

Міністр транспорту Литви подав у відставку через транзит добрив «Білоруськалій»

Міністр комунікацій та транспорту Литви Маріус Скуодіс подав заяву про відставку у зв’язку із продовженням транзиту добрив «Білоруськалія» через Литву, попри введення проти виробника санкцій.

Про готовність взяти на себе відповідальність за транзит добрив «Білоруськалія», що триває через Литву, і покинути пост Скуодіс заявив 9 грудня. Тоді він висловив жаль у зв’язку із ситуацією, що склалася, і зазначив, що у Литви немає досвіду в реалізації санкцій такого обсягу.

Також 10 грудня, заяву про відставку через ситуацію з «Білоруськалієм» подав міністр закордонних справ Габріелюс Ландсбергіс.

Зауважимо, 9 серпня США, Канада та Велика Британія запровадили економічні санкції проти Мінська, через порушення прав людини в Білорусі. Зокрема, США ввели санкції проти десятків білоруських компаній, включно з «Білоруськалій». З 8 грудня їх введено в дію.

Проте вантажі «Білоруськалій» проходитимуть через Литву до мінімум січня. За інформацією вантажного залізничного оператора LTG Cargo, у грудні залізницею мають перевести близько 1 млн тонн добрив. Адже до січня триває договір, а білоруська сторона вже заздалегідь розрахувалася за провезення цих вантажів.

читайте також

Завантаження....