URM
Новини

Міністр транспорту Литви: обговорюється створення гуманітарного коридору для перевезення українського зерна через білорусь

Міністр транспорту Литви Марюс Скуодіс каже, що є лише два реальні шляхи вивезення зерна з охопленою війною України – розблокувати за допомогою міжнародних структур українські порти або створити гуманітарний коридор для провезення вантажів через Білорусь.

Якщо світова спільнота може говорити про нестачу продовольства у світі через неможливість вивезення українського зерна, то треба наважитись і розблокувати порти (українські – BNS), щоб судна могли ходити. Другий варіант – використовувати ту інфраструктуру, яка є – це перевезення зерна через Білорусь, що дозволило б задіяти всі потужності Клайпедського порту, а також потужності латвійських та естонських портів. Для цього буде потрібно якийсь гуманітарний коридор через Білорусь» 

Марюс Скуодіс, Міністр транспорту Литви

За словами міністра, переговори про такий коридор ведуться, але за нього мають відповідати міжнародні структури — ООН або Єврокомісія.

Переговори (коридором — BNS) йдуть, але це насамперед обов’язок міжнародних структур — досягти певних домовленостей, бо якби український вантаж стали прийти з Білорусі, ми б його точно прийняли» 

Марюс Скуодіс, Міністр транспорту Литви

За словами Скуодіса, основна проблема перевезення українського зерна до Литви в обхід Білорусі – нерозвиненість залізничної інфраструктури у західному напрямку.

Клайпедський порт здатний перевалювати досить багато — не рахуючи Терміналу насипних вантажів — близько 8 млн. тонн, і ця кількість може бути збільшена за рахунок інвестицій у потужності. На жаль, через інфраструктурні обмеження в даний час в Литву можна завозити тільки 1- 1,5 млн тонн українського зерна на рік»

Марюс Скуодіс, Міністр транспорту Литви

Логістика між Україною та Литвою ускладнюється різними залізничними коліями – в Україні та Литві досі використовується російська, а у Польщі – європейська, тому під час перевезення вантажів необхідно змінювати рухомий склад. На початку травня в Україну вирушив тестовий поїзд Литовських залізниць, який має доставити різні товари у контейнерах з України через Польщу до Каунасу. Якщо маршрут себе виправдає, пізніше ним перевозитимуть зерно.

читайте також

Завантаження....