URM
Укрзалізниця Новини

Медичний поїзд доправив до Львова 25 хворих та поранених

Новий евакуаційний медпотяг Укрзалізниці та «Лікарів без кордонів» привіз учора до Львова перших 25 хворих та поранених цивільних. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Пацієнтів перевозили в спеціально облаштованому 8-вагонному медичному поїзді Укрзалізниці у супроводі бельгійських лікарів та українських волонтерів.

Медпоїзд — це переобладнаний колійний шпиталь з окремим вагоном інтенсивної терапії, апаратом УЗД, кисневими концентраторами, дефібриляторами, кардіомоніторинговою системою та інфузійними помпами.

Транспортування медичними вагонами дозволяє врятувати з-під лінії вогню найменш мобільних хворих та поранених для подальшого спеціалізованого лікування в Україні та за її межами. Цей поїзд був зібраний та оснащений буквально за три тижні, а загалом вже 23 старі пасажирські вагони зараз отримали нове життя й призначення під час війни.

Олександр Перцовський, керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці

Повідомляється, що Укрзалізниця раніше вже надала в розпорядження міжнародній гуманітарній організації «Лікарів без кордонів» (MSF) 4 переобладнаних вагони. Тож за останній місяць у межах спільного проєкту з МОЗ України медпоїздами вдалося перевезти понад 300 цивільних пацієнтів та членів їхніх родин із зон бойових дій.

Ми розпочали з того, що максимально швидко запустили в експлуатацію коротший медичний потяг, адже потреба була невідкладною. Тепер ми переходимо до більшого та більш технічно досконалого медичного потяга. Це дає нам змогу краще допомогти лікарням на сході з транспортуванням найбільш вразливих пацієнтів, а відтак зберегти їм місце для лікування нових поранених.

Марі Бертон, координатор проекту медичних потягів з боку MSF

З міркувань безпеки рейси медичного поїзда не розголошуються і продовжаться на регулярній основі.

Довідка: MSF або Medecins Sans Frontieres (штаб-квартира у Бельгії) – «Лікарі без кордонів», незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф. Наразі в Україні команда MSF налічує близько 120 міжнародних, а також понад 200 українських співробітників. Набір до лав волонтерів MSF постійно відкритий.

читайте також

Завантаження....