URM
Пасажирські перевезення Новини

Львівська залізниця домовилася про 12,5 млн грн компенсації за перевезення пільговиків

У І кварталі 2022 року Львівська залізниця планує провести близько 170 зустрічей із представниками органів влади на місцях. Мета таких зустрічей — налагодження конструктивної співпраці, зокрема щодо укладення угод про відшкодування витрат залізниці на забезпечення приміських перевезень пасажирів пільгових категорій.

Зазначимо, що в січні цього року вже було проведено 86 таких зустрічей, за результатами яких укладено 34 угоди на загальну суму компенсації 12,5 млн грн.

Водночас, за два роки в Україні планують замінити всі старі приміські потяги на сучасні. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. За його словами, першими будуть замінювати електрички. Потім перейдуть до дизельних приміських потягів. Міністр вважає такі плани реальними.

Нагадаємо, в 2021 році на поїзди приміського сполучення Львівської залізниці було оформлено близько 4,1 млн проїзних документів, із них – понад 1,9 млн пільгових квитків. Фактичні витрати регіональної філії на організацію перевезень пасажирів пільгових категорій торік становили понад 52,8 млн грн, тоді як сума отриманої компенсації за звітний період – лише 21,4 млн грн, або 40,6 %.

Загалом 2021 році Укрзалізниця перевезла 54 млн пасажирів у приміському сполученні. Цей показник на 8 % вищий, ніж у 2020 році, коли було перевезено 50,2 млн пасажирів.

читайте також

Завантаження....