URM
Укрзалізниця Новини Події

Львівська залізниця без аукціону закупила дезінфекторів на пів мільйона гривень

Львівські залізничники відписали майже пів мільйона гривень на дезінфекцію, уникнувши конкурсу.

Регіональна філія «Львівська залізниця» підписала угоду із ПП «Альянс-Новагрупп» на закупівлю дезінфекційних засобів. Про це повідомляє видання «Наші гроші Львів».

Зазначається, що контракт приватна фірма отримала без участі у конкурсі, оскільки «Львівська залізниця» надала замовлення фірмі без проведення аукціону, хоча не мала на це підстав.

Так, за прямим контрактом приватне підприємство отримає 474 тис. грн.

Зазначимо, що в червні 2021 року залізниця спочатку оголосила допорогову закупівлю на придбання «дезінфекційних засобів для інструментів та обладнання». Зазначивши, що ця закупівля насправді є лише інструментом аналізу ринку. Мовляв, в такий спосіб шукали постачальника, який запропонує найвигіднішу ціну, наголосивши, що товар використають для запобігання поширення COVID-19.

Серед претендентів найдешевшу пропозицію надало вищезгадане ПП «Альянс-Новагрупп». Компанія пропонувала засіб для миття з антибактеріальним та дезінфекційним ефектом ТМ «Лео Дез» власного виробництва за 22 грн/л.

Після того «допорогову закупівлю» скасували, а «Львівська залізниця» збиралась укласти договір за так званою «ковідною» процедурою з тим, у кого нижча ціна. Така процедура дозволяє замовляти товари напряму в постачальника без аукціону.

Але залізниці це не вдалося, оскільки 24 липня у законодавстві відбулися зміни, згідно з якими за «ковідним» звітом не можна купувати подібні товари.

Відтак «Львівська залізниця» 28 липня підписала прямий договір без відмітки COVID-19. Але і цього вона не мала права робити.

Нагадаємо, експерти ТСК вважають угоду з Deutsche Bahn Engineering & Consulting незаконною. Адже Укрзалізниця навмисно уникла тендера щодо вибору консультанта для компанії.

читайте також

Завантаження....