URM
Інфраструктура Новини Пасажирські перевезення

Луганщина планує пришвидшити поїзди до Києва

На Луганщині планують запустити потяги, які будуть їхати до Києва на чотири години менше, ніж зараз. Про це повідомив голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай.

Ми продовжуємо працювати в напрямку будівництва залізничної колії. Більш того, за допомогою Офісу Президента і заступника міністра фінансів ми зараз вже почали опрацьовувати тему електрифікації нашої залізничної гілки.

Сергій Гайдай, голова Луганської облдержадміністрації

Як дістатися з Луганщини до Києва поїздом

Зазначимо, що зараз шлях, наприклад, з Лисичанська до Києва займає 15 год 34 хв на поїзді 046 Д, 12 год 17 хв на поїзді 064 Д і 12 год 23 хв на поїзді 020 Д.

Луганщина планує пришвидшити поїзди до Києва

За словами Гайдая, пришвидшувати поїзди важливо для ділової активності, залучення інвесторів, організації зустрічей і переговорів.

На Луганщині побудуть нову залізничну гілку

Щодо будівництва нового залізничного шляху, глава області повідомив, що зараз розробляється проєктно-кошторисна документація, яку в ОДА очікують отримати найближчим часом.

Тоді буде зрозуміло, де проходитиме цей шлях, як розв’язувати питання з земельними ділянками. Це буде нешвидкий процес, відразу говорю, тому що це буде новий залізничний шлях, який будуватиметься з нуля. Це на кілька років.

Сергій Гайдай, голова Луганської облдержадміністрації

Раніше в  Мінреінтеграції розповіли детальніше про плани побудови нової залізничної колії на Луганщині. Ідеться про об’єднання колій  Кіндрашівська-Нова – Старобільськ – Лантратівка з усією залізничною мережею України. Наразі існує кілька варіантів розміщення нової залізничної перетинки між гілками Попасна – Сватове – Куп’янськ та Кіндрашівська-Нова – Старобільськ – Лантратівка.

До останньої гілки входять залізничні станції Новий Айдар та Старобільськ, інфраструктура яких придатна до стикування з новою гілкою. На колії Попасна – Сватове – Куп’янськ цим критеріям відповідають станції Рубіжне та Сватове.

Тож будівництво колії можливе  в трьох варіантах – між станціями Новий Айдар та Рубiжне (бл. 43 км), Старобільськ та Сватове (бл. 62 км) або ж Рубіжне та Старобільськ (бл. 59 км).

Частина Луганщини — відірвана від України

Наразі через обрізане залізничне сполучення від держави відмежовані дев’ять північних та східних сільськогосподарських районів області, у яких зосереджено понад 800 суб’єктів господарської діяльності, зокрема 16 елеваторів загальною потужністю 766 тис. тонн, ВП “Луганська ТЕС”, ТОВ ДТЕК “Східенерго”.

Більшість станцій лінії  Кіндрашівська-Нова – Лантратівка до початку російської агресії були орієнтовані на отримання великих обсягів кам’яного вугілля та відправлення зерна й продуктів перемолу.

За інформацією Укрзалізниці, з 2013 до 2018 року показники прибуття та відправки на станції лінії кам’яного вугілля знизилися вдвічі з 2,1 млн тонн до 1 млн тонн, а відправка зерна припинилася взагалі.

читайте також

Завантаження....