URM
Міжнародні Новини

Литва затримує транзит російських вагонів

На росії оператори залізничного рухомого складу скаржаться на складнощі при перевезенні вантажних вагонів через європейські країни, зокрема транзитом до Калінінграда. Про це повідомляє Бізнес Цензор із посиланням на матеріали росЗМІ. Зокрема видання посилається на лист російської Спілки операторів залізничного транспорту (СОЗТ) до Мінтрансу РФ від 13 квітня, який було оприлюднено у виданні «Коммерсант».

Російські залізничники повідомляють про затримання у Литві майже 1 тис. вагонів, які прямували в Калінінград, в основному це цистерни з нафтовими вантажами. А також про затримку вагонів на території Фінляндії.

На вимогу литовської влади проводяться тривалі (від 7 до 14 днів і більше) перевірки номенклатури товару, що перевозиться, відомостей про платіж за перевезення по литовській території на предмет дотримання антиросійських санкцій, що викликає суттєву затримку транзиту вантажів і порожнього рухомого складу по Литві.

лист СОЗТ

Оператори російського залізничного транспорту також нарікають на «системний характер псування (шляхом нанесення графіті) сторонніми особами вагонів, що прямують через територію Литви». Однак литовська сторона цього факту при виїзді вагонів не фіксує.

Повідомляється також і про дефіцит дизпального на низці АЗС у Калінінградській області, який виник через відмову прибалтійських залізничних операторів надавати цистерни для транзиту  їхньою територією через ризик втрати вагонів внаслідок санкцій ЄС і США, а також складнощів при експедируванні вантажів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про припинення автомобільного сполучення Прибалтики з рф та рб.

читайте також

Завантаження....