URM
Міжнародні Новини

Литва із січня перестане транспортувати продукцію «Білоруськалій» 

З 8 грудня введено в дію санкції США стосовно білоруського виробника добрива «Білоруськалій», відтак Литва перестане приймати продукцію підприємства до транспортування країною.

9 серпня США, Канада та Велика Британія запровадили економічні санкції проти Мінська, через порушення прав людини в Білорусі Зокрема, США ввели санкції проти десятків білоруських компаній, включно з «Білоруськалій».

Проте вантажі «Білоруськалій» проходитимуть через Литву до січня. За інформацією LTG Cargo, у грудні залізницею мають перевести близько 1 млн тонн добрив. Адже до січня триває договір, а білоруська сторона вже заздалегідь розрахувалася за провезення цих вантажів.

Водночас в Уряді Литви заявляють, що транзит продукції «Білоруськалій» не повинен тривати після того, як набули чинності санкції США щодо цього підприємства. Тому комісія уряду розгляне питання дострокового розриву договору.

Нагадаємо, раніше в литовському міністерстві транспорту анонсували, що Литва готується до зменшення залізничних відправок з Китаю. 31 серпня з Китаю в Литву вирушив поки останній прямий вантажний поїзд. Відправлення нових складів поки не планується.

Проте попри політичну суперечку між країнами потяги до ЄС продовжують курсувати через Литву, але без зупинок, що ускладнює висадку контейнерів у Вільнюсі.

читайте також

Завантаження....