URM
Міжнародні Новини

Литва визнала договір із «Білоруськалієм» загрозою нацбезпеці

Литовська урядова комісія з перевірки угод стратегічних підприємств оголосила, що договір «Литовських залізниць» з білоруським виробником добрив «Білоруськалій» загрожують безпеці країни.

До комісії 8 грудня звернувся міністр транспорту Марюс Скуодіс із проханням дати оцінку співробітництву залізниці з  «Білоруськалій» після введення проти білоруського підприємства санкцій заходу.

Компанія «Литовські залізниці» підписала договір з «Білоруськалієм» навесні 2018 року, він діє до кінця 2023 року. Згідно з угодою через Литву та Клайпедський порт перевозиться близько 11 млн тонн білоруських добрив.

Після того, як 8 грудня набули чинності санкції США для «Білоруськалію», їхній транзит через Литву не було зупинено, оскільки «Білоруськалій» ще в листопаді виконав авансовий платіж «Литовським залізницям».

Через цю ситуацію Марюс Скуодіс подав заяву про відставку, але уряд її не прийняв. Водночас очільник Lietuvos gelezinkeliai Мантас Бартушка також оголосив, що залишає свою посаду через продовження транзиту добрив «Білоруськалію».

Напередодні у Білоруській калійній компанії заявили, що Білорусь у разі призупинення транзиту добрив через територію Литви запровадить симетричні заходи щодо цієї балтійської республіки.

читайте також

Завантаження....