URM
Міжнародні Вантажні перевезення Новини

Литва тестує експорт українського зерна залізницею

«Литовські залізниці» (Lietuvos gelezinkeliai) сьогодні, 27 квітня, відправляють в Україну тестовий вантажний потяг у межах планів з організації експорту українського зерна та іншої агропродукції через прибалтійські порти, повідомляє інформаційне агентство  Інтерфакс-Україна із посиланням на коментар BNS директора з комунікацій АТ «Литовські залізниці» Мантаса Дубаускаса.

За словами представника залізничної компанії, поїзд з України протестує маршрут через Польщу до залізничної станції Шештокай та доставить з України контейнери з різними товарами. Тестовим рейсом поїзд перевезе 2 тис. тонн вантажів.

Повідомляється, що міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, який наразі перебуває в Литві, зауважив, що Литва та Латвія мають хороші можливості експортувати українське зерно, але в Україні та країнах Балтії залізнична колія ширша, ніж у Польщі. Однак, за його словами, залізниці країн працюють над технічним рішенням цієї проблеми.

За словами міністра, нині в Україні залишається 20 млн тонн зерна торішнього врожаю. До початку війни країна експортувала приблизно 5 млн тонн зерна на місяць, але наразі постачання різко знизилися.

Нагадаємо, раніше Микола Сольський зустрівся з міністром сільського господарства Латвії Каспарсом Герхардсом та обговорив можливості експорту продукції українських аграріїв за допомогою латвійських портів.

читайте також

Завантаження....