URM
Міжнародні Вантажні перевезення Новини

Литва і Туреччина планують запустити залізничне сполучення через Україну

Делегація Литовської залізниці провела зустріч з турецькими колегами. Сторони обговорили можливість запуску нового короткого морського та залізничного сполучення, яке буде функціонувати як Чорноморський коридор до Балтійського коридору.

Під час відвідин Туреччини делегація оглянула порт Хайдарпаша в Стамбулі, який має стати воротами Туреччини в Україну. У Литві наголосили, що з Україною вже встановлено два залізничні вантажні сполучення.

Один із них курсує один раз на тиждень між Клайпедським портом та Одеським портом через Київ. Другий це поїзд»Вікінг». Литовські залізниці мають намір розвивати наявні ресурси.

Зокрема поїзд «Вікінг»  планують з’єднати з портом Чорноморськ поруч з Одесою, який стане пунктом входу турецьких вантажів в Україну. Також Литва веде перемовини зі Швецією, аби створити інтермодальний коридор Швеція-Туреччина.

Нагадаємо, литовська залізниця розробляє стратегію розвитку, яка виключає перевезення білоруських товарів через санкції ЄС та США, запроваджені проти Білорусі. Водночас очільник Lietuvos gelezinkeliai Мантас Бартушка залишає свою посаду через продовження транзиту добрив «Білоруськалія».

Напередодні міністр комунікацій та транспорту Литви Марюс Скуодіс також подав заяву про відставку, але уряд її не прийняв.

Зазначимо, вантажі «Білоруськалій» проходитимуть через Литву мінімум до  січня, адже білоруська сторона вже заздалегідь розрахувалася за провезення цих вантажів.

читайте також

Завантаження....